[O2] Problem z tylnym zawieszeniem Octavia II FL, sprężyny

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • Andrzej.P
    RS
    • 2011
    • 1516
    • Octavia II (1Z3)
    • BSE 1.6 MPI 102 KM

    Aktualizacja - trochę dni minęło, kilka tras zrobionych - póki co zawieszenie trzyma ~42. Takie coś to rozumiem Może docelowo jeszcze te 0,5 lub 1cm się obniży, ale jakby co, to teraz nie ma tragedii
    Światła ustawione; autem generalnie dobrze się jeździ z tymi sprężynami. Jednak te SP3349 to był dobry wybór
    Ostatnio edytowany przez Andrzej.P; 17076.
    Skoda Octavia II 1.6 Mint 2008 LPG (@STAG)
    FSO Polonez Caro Plus 1.6 GSi 1999 LPG

    Komentarz

    • bastek1080
      Drive
      • 2014
      • 77
      • Octavia II combi (1Z5)
      • BSE 1.6 MPI 102 KM

      Witam.
      Mam pytanie do użytkowników o2 Tour kombi 1.6 MPI z LPG. W noim aucie przy 3/4 zbiornika benzyny, 40l LPG, pełnym kołem zapasowym i podnośnikiem trzymają się wymiary 39cm przód i 36cm tył. Jakie będzie najlepsze rozwiązanie do mojego auta aby po obciążenii bagażnika i 2 osobach z tyłu nie było efektu motorowki. Przebieg 100kkm. Które sprężyny najlepiej się sprawdzają. Monroe, Lesjofors czy pełny pakiet na bezdroża (jakie będzie miał oznaczenie)? Jakie będą wady i zalety poszczególnych rozwiązań? Czy pakiet na bezdroża po obciążeniu LPG będzie trzymał wymiar czy będzie ta sama sytuacja tylko pare centymetrów wyżej?
      bastek1080

      Komentarz

      • Przemek_i
        RS
        • 2012
        • 3237
        • Octavia II combi (1Z5)
        • AKL 1.6 MPI 101 KM
        • BSE 1.6 MPI 102 KM

        Ja mam O2FL w combi. polecam rozwiązanie : Lesjo 19 i progresywne sprężyny do środka.
        Mam hak i w te wakacje byłem na wycieczce w Czorsztynie. 3 osoby na pokładzie, koło pełne z podnośnikiem w bagażniku a na haku bagażnik rowerowy z trzema rowerami.
        Zestaw trzymał poziom aż miło, sprężyny progresywne zdały egzamin.

        ...Moje Cappuccino MPi...

        jest jeszcze Fabia 2 FL 1.2 MPi + LPG
        sprzedana O1 1.6 MPI AKL + LPG
        wcześniej Corsa 1.0 12V "WŚCIEKŁY LITR"

        Komentarz

        • Andrzej.P
          RS
          • 2011
          • 1516
          • Octavia II (1Z3)
          • BSE 1.6 MPI 102 KM

          Zamieszczone przez bastek1080 Zobacz wpis
          Mam pytanie do użytkowników o2 Tour kombi 1.6 MPI z LPG
          Nie mam kombi a liftbacka, ale powiem tyle - nie ma co iść w półśrodki; chcesz mieć >40cm to wrzucaj monroe SP3349.
          Przerabiałem Lesjo "20" - OK, ale nie były w stanie podnieść na tyle auta. Teraz mam wspomniane SP3349 i jak inni ich posiadacze - jestem zadowolony
          Skoda Octavia II 1.6 Mint 2008 LPG (@STAG)
          FSO Polonez Caro Plus 1.6 GSi 1999 LPG

          Komentarz

          • bastek1080
            Drive
            • 2014
            • 77
            • Octavia II combi (1Z5)
            • BSE 1.6 MPI 102 KM

            Zamieszczone przez Andrzej.P Zobacz wpis

            Nie mam kombi a liftbacka, ale powiem tyle - nie ma co iść w półśrodki; chcesz mieć >40cm to wrzucaj monroe SP3349.
            Przerabiałem Lesjo "20" - OK, ale nie były w stanie podnieść na tyle auta. Teraz mam wspomniane SP3349 i jak inni ich posiadacze - jestem zadowolony
            Przy jakim obciążeniu utrzymywane jest to około 40 cm? ile paliwa ile LPG i czy koło zapasowe w bagażniku? Co z przodem? Jaka trzyma wysokość? Ciekawe czym się różnią wspomniane Monroe od pakiet na bezdroża? Czy amortyzatory zostają standardowe?
            Zastanawiałem się też nad wymianą przodu i tyłu na pakiet na bezdroża ale to chyba zbyt dużo zachodu...
            Jaka różnica w twardości między monroe a lesjofors 20?
            Ostatnio edytowany przez bastek1080; 33516.
            bastek1080

            Komentarz

            • Andrzej.P
              RS
              • 2011
              • 1516
              • Octavia II (1Z3)
              • BSE 1.6 MPI 102 KM

              We wcześniejszych postach było sporo o SP3349 np. https://forum.octaviaclub.pl/forum/o...01#post2689001

              Jeżeli chodzi o moje auto, to
              Zamieszczone przez Andrzej.P Zobacz wpis
              O2 2008 1Z3 1.6BSE + gaz + hak (przed FL, nie Tour). Do kompletu w bagażniku normalny zapas + żaba.
              Gaz do pełna + aktualnie benzyna też do pełna (na bogato ).
              Trzyma wysokość ~42cm. Amortyzatory zostały stare.
              Przodu nie ruszałem - wydaje mi się, że ma ok 40cm, ale 100% pewny nie jestem.

              SP3349 vs "20" -->
              Zamieszczone przez Andrzej.P Zobacz wpis
              odczuwa się usztywnienie zawieszenia; ale nie jest to kamień,
              Skoda Octavia II 1.6 Mint 2008 LPG (@STAG)
              FSO Polonez Caro Plus 1.6 GSi 1999 LPG

              Komentarz

              • bastek1080
                Drive
                • 2014
                • 77
                • Octavia II combi (1Z5)
                • BSE 1.6 MPI 102 KM

                Czy mógłbym prosić jakieś foto po wymianie sprężyn? Jak to na "żywo" wygląda?
                bastek1080

                Komentarz

                • Andrzej.P
                  RS
                  • 2011
                  • 1516
                  • Octavia II (1Z3)
                  • BSE 1.6 MPI 102 KM

                  Powierzchnia nie jest idealnie równa (lekki spadek w stronę garażu czyli przodu auta). W momencie robienia zdjęcia butla miała ~3/4 zawartości, reszta jak we wcześniejszym opisie.
                  o2_monroe.jpg
                  Skoda Octavia II 1.6 Mint 2008 LPG (@STAG)
                  FSO Polonez Caro Plus 1.6 GSi 1999 LPG

                  Komentarz

                  • bastek1080
                    Drive
                    • 2014
                    • 77
                    • Octavia II combi (1Z5)
                    • BSE 1.6 MPI 102 KM

                    Andrzej.P dziękuję za informacje i za zaangażowanie. Za posty i foto. Za stracony czas. Dziękuję wszystkim OCP-kom zaangażowanym. Wybieram monroe sp3349
                    bastek1080

                    Komentarz

                    • Andrzej.P
                      RS
                      • 2011
                      • 1516
                      • Octavia II (1Z3)
                      • BSE 1.6 MPI 102 KM

                      Nie ma problemu
                      Daj znać po montażu, jak Twoje auto zareagowało na sp3349.
                      Skoda Octavia II 1.6 Mint 2008 LPG (@STAG)
                      FSO Polonez Caro Plus 1.6 GSi 1999 LPG

                      Komentarz

                      • Przemek_i
                        RS
                        • 2012
                        • 3237
                        • Octavia II combi (1Z5)
                        • AKL 1.6 MPI 101 KM
                        • BSE 1.6 MPI 102 KM

                        Zamieszczone przez Andrzej.P Zobacz wpis
                        Daj znać po montażu, jak Twoje auto zareagowało na sp3349.
                        Będzie banan od ucha do ucha

                        ...Moje Cappuccino MPi...

                        jest jeszcze Fabia 2 FL 1.2 MPi + LPG
                        sprzedana O1 1.6 MPI AKL + LPG
                        wcześniej Corsa 1.0 12V "WŚCIEKŁY LITR"

                        Komentarz

                        • cichy_ocp
                          Elegance
                          • 2016
                          • 810
                          • Octavia II combi (1Z5)
                          • BSE 1.6 MPI 102 KM

                          Zamieszczone przez bastek1080 Zobacz wpis
                          Witam.
                          Mam pytanie do użytkowników o2 Tour kombi 1.6 MPI z LPG. W noim aucie przy 3/4 zbiornika benzyny, 40l LPG, pełnym kołem zapasowym i podnośnikiem trzymają się wymiary 39cm przód i 36cm tył. Jakie będzie najlepsze rozwiązanie do mojego auta aby po obciążenii bagażnika i 2 osobach z tyłu nie było efektu motorowki. Przebieg 100kkm. Które sprężyny najlepiej się sprawdzają. Monroe, Lesjofors czy pełny pakiet na bezdroża (jakie będzie miał oznaczenie)? Jakie będą wady i zalety poszczególnych rozwiązań? Czy pakiet na bezdroża po obciążeniu LPG będzie trzymał wymiar czy będzie ta sama sytuacja tylko parę centymetrów wyżej?
                          Miałem Monroe SP3349 i to fajnie jeździ jak wozisz non stop po 200kg i więcej w bagażniku. Ja z racji że większość na "pusto" to zmieniłem na Lesjo 19 i jest komfortowo, a to że się troszkę ugnie tył przy pełnym załadunku to normalne zjawisko - sprężyny są po to, aby się uginały. Natomiast na "pusto" lesjo 19 fajnie trzymają poziom.
                          Dobrym rozwiązaniem są sprężyny dodatkowe o których pisze kolega Przemek_i


                          Moje MPI

                          ...Dominik...

                          Komentarz

                          • endryu
                            RS
                            • 2006
                            • 3773
                            • Octavia II combi (1Z5)
                            • CAXA 1.4 TSI 122 KM

                            Z katalogu sprężyn Monroe alternatywą dla sprężyny wzmocnionej dla kombi (1K0511115BM) SP3349 (długość 371mm, szerokość sprężyny 117mm, średnica drutu 12,6mm) https://web.tecalliance.net/tae/pl/p...e:0;groups:188

                            może być (też z oznaczeniem 1K0511115BM) krótsza i minimalnie mniej twarda SE3348 (długość 365mm, szerokość sprężyny 115mm, średnica drutu 12,5) https://web.tecalliance.net/tae/pl/p...e:0;groups:188

                            W opisie SKODA jako do lifbacka (ale to chyba bez znaczenia bo do kombii też podejdzie tak jak z kombi SP3349 do liftbacka).
                            SE3348 jak widać jest o 6mm krótsza i minimalnie mniej twarda róznica średnicy 0,1mm. Ta sprężyna też jest warta uwagi i rozważam ją do O2FL kombi.
                            Ktoś z forumowiczów ma jakieś opinie ?
                            O I 1,9 TDI AHF < SLX > <1Z1Z (9910)> miłe wspomnienia
                            O II FL < Ambition > <2G2G> powoli do przodu
                            =================================================

                            Komentarz

                            • 25mj6
                              Classic
                              • 2018
                              • 9
                              • Octavia II combi (1Z5)
                              • BSE 1.6 MPI 102 KM

                              Mam podobne dylematy - Octavia IIFL kombi z LPG, zapas na co dzień wożony w bagażniku. W tej konfiguracji (1/4PB, 3/4LPG i zapas w bag.) tył wisi na 34,5 cm (!), także najwyższy czas na wymianę sprężyn.
                              Żeby było ciekawiej wiosną zeszłego roku miałem wymieniane tylne amorki i odbojniki, ale o sprężynach mechanik nie pomyślał. Cóż, takie czasy, że jeśli człowiek chce mieć coś porządnie zrobione, to sam musi się doktoryzować.....

                              Ale do rzeczy. Z tego co przeczytałem w tym wątku LESJOFORS 4285720 nadają się w najlepszym razie do kombi z dieslem, w przypadku kombi z LPG jest z reguły 38cm, albo niżej.

                              Z kolei Monroe SP3349 windują tył na 41cm lub więcej - a to już dla mnie za dużo... Ledwie 6mm niższe i tylko nieco cieńsze Monroe SE3348, czy LESJOFORS 4295067 niewiele zmienią w tej materii, choć te Lejsy według Intercars są dedykowane do Octavii 1Z5.


                              Postanowiłem więc poszukać innych zamienników i znalazłem:
                              Producent Model drut dł. śred.
                              SACHS 994 329 12 364 118
                              KYB K-Flex RH5549 12,25 363 113
                              KYB K-Flex RH5550 12,5 357 117
                              LESJOFORS 4295074 12,5 353 117
                              .
                              Sachsowi na wstępie dziękujemy - parametry nie odbiegają znacząco od Lejsów 19.
                              RH5549 wyglądają już ciekawiej, ale do 1Z5 z LPG nadal będą chyba (?) za słabe.

                              Na deser zostają RH5550 i LS4295074 o niemal identycznych parametrach - i w praktyce pośrednich pomiędzy LS4285720 a SP3349.


                              Jak myślicie - warto zamontować LS4295074? Czy mogą się tu czaić jakieś problemy?
                              Np. czy te sprężyny mogą fizycznie nie pasować do Octavii? Na zdjęciach wyglądają dość podobnie, ale
                              ekspert ze mnie żaden.
                              Albo charakterystyka ich pracy wpłynie negatywnie na bezpieczeństwo?
                              A może średnica drutu i długość to nie wszystko i może się okazać, że siądą bardziej od Lejsów 20?


                              Ja wiem, że tu nie ma wróżek , ale może bardziej doświadczeni koledzy wspomogą mnie swoją wiedzą.
                              Wszelkie uwagi będą mile widziane, gdyż jestem gotów przetestować te sprężyny na własnym samochodzie.
                              Ostatnio edytowany przez 25mj6; 47128.

                              Komentarz

                              • 25mj6
                                Classic
                                • 2018
                                • 9
                                • Octavia II combi (1Z5)
                                • BSE 1.6 MPI 102 KM

                                Znalazłem jeszcze kilka alternatyw dla LS4295074:
                                Producent Model drut dł. śred.
                                SACHS 994 537 12 364 117
                                MONROE SP3680 12,45 350 117
                                LESJOFORS 4285732 12,25 368 118
                                Mój główny dylemat dotyczy średnicy większej o ok. 5mm od oryginału.
                                Pytanie, czy skrajne zwoje nie będą za szerokie w stosunku do gumowych podkładek w Octavii? Wspomiana przez Ednryu LS4295067, dedykowana do 15Z w Dieslu, ma 115 mm więc problemu chyba nie będzie?

                                Komentarz

                                • Andrzej.P
                                  RS
                                  • 2011
                                  • 1516
                                  • Octavia II (1Z3)
                                  • BSE 1.6 MPI 102 KM

                                  25mj6 chyba będziesz musiał zaryzykować i przetestować. Być może znajdziesz pasujący Tobie pośrednik.
                                  Zresztą auto autu nie równe - więc może inaczej zareagować niż u kogoś innego na dane sprężyny.
                                  Skoda Octavia II 1.6 Mint 2008 LPG (@STAG)
                                  FSO Polonez Caro Plus 1.6 GSi 1999 LPG

                                  Komentarz

                                  • endryu
                                    RS
                                    • 2006
                                    • 3773
                                    • Octavia II combi (1Z5)
                                    • CAXA 1.4 TSI 122 KM

                                    25mj6 to może jeszcze odpowiednik 1K0511115DF, Monroe SP3348 https://web.tecalliance.net/tae/pl/p...0DF;groups:188 o 11 mm niższa od SP3349.
                                    Średnica zewnętrzna spręzyny 115mm czy 117mm nie ma znaczenia. Znaczenie ma wymiar zwoju w częsci montażowej do nadwozia i wachacza, a ta jest taka sama dla 1Z3 i 1Z5.
                                    O I 1,9 TDI AHF < SLX > <1Z1Z (9910)> miłe wspomnienia
                                    O II FL < Ambition > <2G2G> powoli do przodu
                                    =================================================

                                    Komentarz

                                    • 25mj6
                                      Classic
                                      • 2018
                                      • 9
                                      • Octavia II combi (1Z5)
                                      • BSE 1.6 MPI 102 KM

                                      Zamieszczone przez endryu Zobacz wpis
                                      25mj6 to może jeszcze odpowiednik 1K0511115DF, Monroe SP3348 https://web.tecalliance.net/tae/pl/p...0DF;groups:188 o 11 mm niższa od SP3349.
                                      Średnica zewnętrzna spręzyny 115mm czy 117mm nie ma znaczenia. Znaczenie ma wymiar zwoju w częsci montażowej do nadwozia i wachacza, a ta jest taka sama dla 1Z3 i 1Z5.
                                      Dzięki za info, propozycja godna uwagi!


                                      Poszperałem trochę i wychodzi na to, że elementy 4 i 5 ze schematu:
                                      getImage.png

                                      są takie same dla Passata i Octavii. Są to odpowiednio 1K0512149B i 1K0512297D, także również wymiar skrajnych zwojów powinien być taki sam.
                                      Ergo - sprężyny z Passata będą pasować


                                      Poniżej podsumowanie alternatywnych sprężyn dla potomnych. Wywaliłem wspomnianego przeze mnie wcześniej Sachsa 994 537 - nie zauważyłem że ma średnicę 89 (!) mm.
                                      Producent Model drut dł. śred.
                                      SACHS 994 329 12 364 118
                                      KYB K-Flex RH5549 12,25 363 113
                                      KYB K-Flex RH5550 12,5 357 117
                                      LESJOFORS 4295074 12,5 353 117
                                      MONROE SP3680 12,45 350 117
                                      LESJOFORS 4285732 12,25 368 118
                                      MONROE SP3348 12,6 360 117
                                      .
                                      .

                                      Osobiście dla mojego najbardziej wymagającego (no, prawie - nie mam haka) wariantu Octavii II, będę wybierał spomiędzy:
                                      LESJOFORS 4295074 12,5 353 117
                                      MONROE SP3680 12,45 350 117
                                      MONROE SP3348 12,6 360 117


                                      Jeżeli macie jakieś uwagi, to dajcie znać!

                                      Komentarz

                                      • Andrzej.P
                                        RS
                                        • 2011
                                        • 1516
                                        • Octavia II (1Z3)
                                        • BSE 1.6 MPI 102 KM

                                        Zamieszczone przez 25mj6 Zobacz wpis
                                        Jeżeli macie jakieś uwagi, to dajcie znać!
                                        To może dla potomności, do tego zestawienia dorzucisz znane już Monroe i Lesjo 19/20 - byłby wówczas komplet informacji.

                                        Aha, jakby co, to podkładkę (4) możesz dobrać w różnych grubościach - zostaje ew. kwestia dodatkowej tulei mocującej (na poprzednich stronach był link do YT odnośnie tej kwestii).
                                        Skoda Octavia II 1.6 Mint 2008 LPG (@STAG)
                                        FSO Polonez Caro Plus 1.6 GSi 1999 LPG

                                        Komentarz

                                        • 25mj6
                                          Classic
                                          • 2018
                                          • 9
                                          • Octavia II combi (1Z5)
                                          • BSE 1.6 MPI 102 KM

                                          Andrzej.P – pracowałem nad tym od rana wolnych chwilach
                                          Producent Model drut dł. śred. waga
                                          MONROE SP3349 12,6 371 117 2,6
                                          LESJOFORS 4295074 12,5 353 117 2,5
                                          MONROE SP3680 12,45 350 117 2,4
                                          LESJOFORS 4285720 12,5 323 113 2,38
                                          MONROE SP3348 12,6 360 117 2,3
                                          LESJOFORS 4285732 12,25 368 118 2,24
                                          LESJOFORS 4285719 11,75 357 113 2,19
                                          BORSEHUNG B12622 11,75 350 111 1,95
                                          Rozciągnięta uzio1 standard 11,75 380 111 1,95
                                          .
                                          .
                                          Moich wypocin ciąg dalszy. Jest jeszcze jeden kluczowy parametr, który może pomóc oszacować charakterystykę pracy, mianowicie liczba zwojów.
                                          Niestety trudno znaleźć te dane, więc musi nam wystarczyć porównanie wagi sprężyn do średnicy drutu i długości. I nawet tu musiałem się napocić, żeby znaleźć info dla Lejsów, a i tak nie jestem do końca pewien tych wartości. Będę wdzięczny jeżeli ktoś mógłby je zweryfikować.


                                          Z tabeli usunąłem KYB-y – z jednej strony spotkałem się z niepochlebnymi opiniami na ich temat, z drugiej mają bliskie odpowiedniki Monroe i Lesjo.

                                          Dodałem za to sprężyny „standardowe” – Borsehung – ale pozostałe marki nie różnią się specjalnie parametrami, do tego modele przetestowane przez kolegów z forum, w tym standard rozciągnięty o 3 centymetry przez kolegę uzio1.
                                          Ten ostatni w Octavii II kombi z hakiem, bez LPG, z pełnym bakiem i pustym bagażnikiem stał na 39,5 cm, po dociążeniu siadał na oko na 35cm, po rozładowaniu wracał do 39,5. Sprężyny rozciągane w garażu, także fabryczne o podobnych parametrach być może nie siadłyby aż tak bardzo.

                                          Patrząc na tabelę i biorąc pod uwagę, że Lejsy 19 są za słabe do mojej Octavii, nie ryzykowałbym zastosowania Lejsów 4285732 oraz Monroe SP3348 do Octavii Kombi z LPG, choć bardzo możliwe, że dałyby radę.


                                          Zakładam, że Lejsy 4295074 i Monroe SP3680 nie siądą niżej niż Lejsy 20 u kolegi Clawien, czyli na 37,7 cm (puste kombi z pełnym zbiornikiem LPG). A powinny być chyba jednak wyżej. W końcu potrafią dźwigać cięższe samochody o 20 cm większym rozstawie osi - Passata B6 Sedan (tył wystaje 2cm względem OII kombi) i Superba II (tył dłuższy o 7cm). W tym kontekście zakładam oczywiście ryzyko, że będzie >40cm przy standardowym (zbiornik LPG+zapas) obciążeniu.


                                          Nie będę stosował wyższych podkładek – z jednej strony kwestia tulei, z drugiej – ktoś tutaj (nie pomnę nicka) próbował i wrażenia nie były najlepsze.

                                          Komentarz

                                          • bastek1080
                                            Drive
                                            • 2014
                                            • 77
                                            • Octavia II combi (1Z5)
                                            • BSE 1.6 MPI 102 KM

                                            A to moja Czeszka. Fabryczny przód trzyma wysokość 39 cm. W bagażniku 4 koła stalowe 3/4 zbiornika LPG i pół benzyny. Z pełnym zbiornikiem LPG i 3/4 benzyny trzyma 36 cm nie sprawdzałem ile wyjdzie przy dwóch osobach z tyłu i pełnym bagażniku dodatkowo. Czy Lesjo 20 dadzą radę utrzymać poziom? Monroe 3349 wybiło na 45 cm. Od razu ściągnąłem i się z nimi pożegnałem. Obecne sprężyny to sprężyny założone przez serwis jakieś wzmocnione ale mają już swoje lata. Zamontowane w 2012 roku
                                            Załączone pliki
                                            Ostatnio edytowany przez bastek1080; 33516.
                                            bastek1080

                                            Komentarz

                                            • bastek1080
                                              Drive
                                              • 2014
                                              • 77
                                              • Octavia II combi (1Z5)
                                              • BSE 1.6 MPI 102 KM

                                              Dorzucam zdjęcie sprężyn wymienionych na gwarancji przez ASO Skody. Czy Lesjo 20 będą lepiej trzymały wymiar pod obciążeniem? Przed chwilą zmierzone 3/4 zbiornika gazu pół baku benzyny 39 cm reszta powyższych parametrów bez zmian.
                                              Bardzo proszę o podpowiedź jak zachowają się sprężyny lesiofors 20
                                              Załączone pliki
                                              Ostatnio edytowany przez bastek1080; 33516.
                                              bastek1080

                                              Komentarz

                                              • endryu
                                                RS
                                                • 2006
                                                • 3773
                                                • Octavia II combi (1Z5)
                                                • CAXA 1.4 TSI 122 KM

                                                Te fabryczne z fotki to standardowe (nie wzmocnione) 1K0511115BF. Lesjo ...20 po załadowaniu trzymają na ok.38cm. (tak pisali ich użytkownicy w tym temacie. Są fotki.).
                                                O I 1,9 TDI AHF < SLX > <1Z1Z (9910)> miłe wspomnienia
                                                O II FL < Ambition > <2G2G> powoli do przodu
                                                =================================================

                                                Komentarz

                                                • bastek1080
                                                  Drive
                                                  • 2014
                                                  • 77
                                                  • Octavia II combi (1Z5)
                                                  • BSE 1.6 MPI 102 KM

                                                  Rozumiem wnętrze po załadowaniu auta nie będzie motorówki tak jak w przypadku tych co nam teraz?
                                                  bastek1080

                                                  Komentarz

                                                  • endryu
                                                    RS
                                                    • 2006
                                                    • 3773
                                                    • Octavia II combi (1Z5)
                                                    • CAXA 1.4 TSI 122 KM

                                                    str.55-56 opis i fotki @PAOLO ESCO
                                                    Te 45cm na Monroe SP3349 to jakiś ewenement. U innych kolegów 41-42cm było "po ułożeniu". Po jakim czasie jazdy taki wymiar? Z fabrycznymi podkładkami by zamontowane?
                                                    O I 1,9 TDI AHF < SLX > <1Z1Z (9910)> miłe wspomnienia
                                                    O II FL < Ambition > <2G2G> powoli do przodu
                                                    =================================================

                                                    Komentarz

                                                    Pracuję...